Problem s TS4-A a CCA

Comments

1 comment

 • Avatar
  Curtis Community Moderator

  Dobrý den Nebojsa Milidrag,

  Děkujeme za váš příspěvek do Tigo's Community!

  Z vašeho popisu to zní, jako byste mohli mít systém, který je v režimu Rychlého Vypnutí (Rapid Shut Down in English or RSD). RSD je požadavek ve Spojených státech. Pokud to není ve vaší zemi vyžadováno, můžete kontaktovat podporu Tigo a požádat o odstranění této služby.

  Zdá se, že můžete mít další otázky týkající se systému. Z tohoto důvodu jsem pro vás otevřel servisní lístek. Brzy bude kontaktován inženýr, aby problém vyhodnotil. Mezitím, pokud se chcete dozvědět více o tom, jak TS4 fungují, přečtěte si tento článek: Jak optimalizace funguje?

  Děkujeme vám za trpělivost s tímto procesem.

  -------------------
  English Translation
  -------------------

  Hello Nebojsa Milidrag,

  Thank you for your contribution to Tigo’s Community!

  From your description, it sounds like you may have a system that is in Rapid Shut Down (RSD). RSD is a requirement in the United States. If this is not a requirement in your country, you can contact Tigo Support and request the removal of that service.

  It sounds like you may have more questions about the system. For this reason, I have opened up a service ticket for you. An Engineer will be in contact to evaluate the issue very soon. In the meantime, if you want to know more about how the TS4s work, please read this article: How does Optimization work?

  Thank you for your patience with this process.

  0

Please sign in to leave a comment.